Wydarzenia

 

 

 

 

Zagrali dla Dominiki

   Blisko 3900 złotych zebrano na leczenie Dominiki Szczepańczyk. Dziewczynka nie widzi na jedno oko. Rodzice walczą o uratowanie drugiego. Mieszkańcy Ciesiel i okolicznych wsi pomagają jak mogą.

  Koncert charytatywny "Dar serca" dla 3,5 letniej Dominiki przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów.

 

 

Wspaniała zabawa, a zysk - na apteczki

  Mieszkańcy Bukowej pożegnali lato na festynie zorganizowanym przez Niepubliczny zakład Opieki Zdrowotnej PROFI-MED w Bukowej    i OSP w Cieślach pod hasłem "Bezpiecznie w szkole i poza nią".

  Całkowity dochód z loterii oraz przeprowadzonej aukcji przedmiotów przekazanych przez zaprzyjaźnionych darczyńców (m.in. koszulki piłkarzy Kolportera Kielce pochodzących z Bukowej i Małogoszcza) przekazano - zgodnie z hasłem festynu - na zakup apteczek pierwszej pomocy dla okolicznych szkół. Zebrano ponad 1000 zł.

  Prawie 300 kobiet uczestniczyło w badaniach profilaktycznych: spirometrii, poziomu ciśnienia, cukru i cholesterolu, EKG i przede wszystkim USG piersi. W ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Kielc w ciągu niecałych 4 godzin ponad 600 mieszkańców Bukowej i okolic, a także goście oddali prawie 30 litrów  krwi.

  Festyn zakończył się w późnych godzinach wieczornych dyskoteką pod gwiazdami.

 


Powrót
Ostatnia aktualizacja: